Ekonomik şartlara ayak uydurmak zorundayız. Gelirimizin yetersiz kaldığı durumlarda ek işler yapmak zorunda kalabiliriz. Bu durumda en sık ve kolay yapılan ek iş, evde yapılan işlerdir. Zaten son günlerde evden yapılan işlere karşı yoğun bir talep var. Bizde bu nedenle konuyu sizler için detaylandırdık ve evde yapılacak işler arasında en iyisi hangisi araştırdık.

 

Evde yapılacak işler arasında en iyileri aşağıda yer alıyor:

 • Evde Sabun Paketleme: İnternet aracılığı ile sabun paketleme yaptırmak isteyen firmalara ulaşabilirsiniz. Kuru sabun ve kutuları size ulaştırılır. Sizin yapmanız gereken ise kutuları sizden talep edilen şekilde katlamak ve sabunları içine yerleştirmek.
 • Evde Mandal Yapımı / Paketleme: Mandalların monte edilmesi veya mandalların paketlenmesi şeklinde yapılan işlere yine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Davetiye Katlama: Düğün sezonunun yaklaştığı şu dönemlerde en sık karşılaşılan işler arasında yer alır. Organizasyon firmaları, matbaalar, davetiye firmaları veya internet üzerinden firmalara ulaşabilirsiniz. Davetiye ve zarflar hazırlanır ve tamamlandıktan sonra firmaya teslim edilir.
 • Nikah Şekeri Yapımı: Nikah şekeri yapımı ile ilgili organizatör şirketler ile görüşmenizi öneririz. Yine internet üzerinden de nikah şekeri yaptırmak isteyenlere ulaşabilirsiniz. Size gerekli malzemeler ulaştırılır. Nasıl nikah şekeri yapmanız gerektiği konusunda da bir örnek ile gerekli açıklama yapılır. Bazı firmalar özel yapım şekerleri de değerlendirmek isteyebilir bu nedenle sizden numune yapım da talep edebilirler.
 • Katalog ile ürün satımı: Özellikle bayanların tercih ettiği kozmetik konusunda bu işe sıklıkla rastlanır. Katalogda yer alan ürünler belirli bir komisyon karşılığı satılır. Bu iş de iyi bir kazanç sağlayabilmek için çok geniş bir çevreye sahip olmak veya pazarlamacı gibi sürekli dolaşmak gerekir.
 • Tesbih / Boncuk Dizme işi
 • Kutu Katlama İşi
 • El işi / Örgü İşi
 • Evde Yazı Yazma İşi: Evden yapılabilecek iş imkanlarından en iyisidir. Yapmanız gereken size belirtilen konu hakkında kısa bir makale yazmaktır. Yazı başına verilen ücret diğer işlere göre çok yüksektir. Bunun yanı sıra rutine bağlamayan zevkli bir iştir. Malzeme kalabalığı olmadan evinizde bilgisayarınızın başında rahatlıkla yapabileceğiniz temiz bir iş.

Günümüz ekonomik koşulları ortada. Zorlu koşullarda ek bir gelir elde etmek, aylık masrafları biraz da olsun hafifletmek için çaba sarf ederiz. Bu zor dönemde orta halli bir ailenin geçinebilmesi için bir kişinin çalışması yetersiz kalıyor. Çocukların okul masrafları, faturalar, kira, yiyecek, giyecek derken ödemeler alıp başını gidiyor. Tek maaş ile bu giderleri eksiksiz tamamlamak zor olabiliyor.

Evde Nikah Şekeri İşi

Özellikle çalışamayan ev hanımları, hafta sonları veya atıl zamanları değerlendirmek isteyenler için ek iş imkanları var. Evden yapılabilecek bu işler, ekonomik bütçeye katkı sağladığı gibi çalışmayan kişinin öz güvenini de yerine getirir. Evde yapılabilecek işlere örnek olarak evde nikah şekeri yapımı ve yazı işini verebiliriz.

Evde Nikah Şekeri İşi Nasıl Yapılır?

Düğün sezonlarında ön plana çıkan nikah şekeri yapımı işi ev hanımları veya part-time çalışan kişiler için talep gören işlerden biridir. Nikah şekeri yapımı işlerine internet üzerinden veya nikah şekerlerinin toplu satışının yapıldığı bölgelerden, organizatör şirketlerden bulabilirsiniz.

Evlere Nikah Şekeri İşi Veren Yerler

Evde nikah şekeri yapımı için adet başına ücretlendirme yapılır ve anlaştığınız firmanın uygun gördüğü ödeme aralıklarında para ödenir. Nikah şekeri yapımı için gerekli olan malzemeler; renkli tül parçaları, şeker ve kurdeladır. Anlaşmalı olduğunuz firmanın talebine göre bu nikah şekerlerinin süslemesi yapılır. İnternet üzerinde süsleme çeşitleri hakkında birçok video bulabilirsiniz. Bu videolar nikah şekeri yapımı konusunda size örnek olabilir.

Nikah Şekeri İşi Yapmak Para Kazandırır MI?

Ayrıca dilerseniz, nikah şekerlerinizi model model hazırlayarak bir katalog oluşturabilir ve kendi müşteri potansiyelinizi oluşturabilirsiniz. Biraz zaman alıcı bir iş olduğu için adet başına verilen para ile kıyaslama yapıldığında ücret sizi pek tatmin etmeyebilir.

YAZİTÖR- YAZI YAZMA İŞİ DAHA AVANTAJLI

Evde yazı yazma işi ise diğer evde yapılan işlere göre en zevkli olanı diyebiliriz. Ücret konusunda da klavyeniz biraz hızlı ise çok iyi kazançlara ulaşabileceğiniz bir iştir. Evde nikah şekeri işi yapmak mı, yazı işi mi? Derseniz yanıtımız kesinlikle yazı işi olacaktır. Bunun nedenleri ise; daha karlı bir iş olması, zaman açısından günün her saatinde yapılabilir olması, konular değiştikçe iş değişeceği için çok daha zevkli ve kendini yenileyen bir iş olması diyebiliriz.

Gün içerisinde zaman açısından boşluğunuz kalıyor ve canınız mı sıkılıyor? Aile bütçesine katkı sağlamak istiyorsunuz ancak size uygun bir iş bulamıyor musunuz? İş hayatının zorlu koşulları size uygun değil mi? Evinizde, sizin istediğiniz zamanlarda yapabileceğiniz bir işiniz olmasını ister miydiniz? Hem can sıkıntınız için bir çözüm olur, hem de ekonomik anlamda size bir katkı sağlar. Evde yapılabilen işler konusunda size biraz bilgi vermek isteriz.

Evde yapılacak işlere verebileceğimiz en önemli örnekler; paketleme işleri ve yazı yazma işleridir. Evde yapılacak paketleme işleri mi, yazı yazma işi mi? Sorunun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Evde Paketleme İşi

Dilerseniz öncelikle evde paketleme işinden biraz bahsedelim. Evde paketleme işinin birkaç seçeneği vardır aslında. Kutu paketleme, sabun paketleme, mandal paketleme, kırtasiye ürünleri paketleme gibi seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan herhangi birini tercih etmeniz mümkün. Paketleme işlemi için çok fazla yeteneğe ihtiyaç yok aslında.

Evde Paketleme İşi Yapımı

Ev hanımı, öğrenci, emekli, ek gelir elde etmek isteyen herkes tarafından rahatlıkla yapılabilir. Sabun paketleme örneği üzerinden ilerlersek; anlaştığınız firma paket ve kuru sabunları evinize kadar ulaştırır. İlk olarak paketlerdeki katlama işlemlerini yaparsınız ve sonra kuru sabunu içine yerleştirerek kutuyu kapatırsınız. Burada önemli olan her kutu için işlemin hatasız olarak uygulanmasıdır. İlk yapımlarda herhangi bir sıkıntı yaşanmaz ancak ilerleyen zamanlarda durum biraz sıkıcı bir hal alabilir ve hata oranı artabilir.

Eve Paketleme İşi Verenler

Sürekli aynı işlem yapıldığı için dikkatiniz çabucak dağılabilir. Bu diğer paketleme işlemleri için de geçerlidir aslında. Anlaştığınız firma size adet başına para verecektir. Örneğin; 500 adet tamamlandıktan sonra ödeme yapılacaktır. Evlere paketleme işi veren firmalara ulaşmak için internetten yardım almanız gerekecektir. İlgili blogların yorum alanlarını incelerseniz bazı firmaların bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz. Sizde yorum bırakarak iletişim bilgilerinizi paylaşabilirsiniz.

Yazı yazmak hem zevkli hem kolay hem hemen kazandıran sıcak para

Yazı yazma işlemi ise, sürekli kendini yenileyen bir iştir. Her seferinde farklı bir yazı yazarsınız ve bu nedenle iş sizin için hem zevkli, hem de bilgi verici olur. Evde yapılabilecek en zevkli ve kazançlı yapılabilecek iş, yazı yazma işidir.

Özellikle son yıllarda ülkemizde yaşanan ekonomik dalgalanmalar, dar ve orta gelirli aileleri oldukça sarstı. Öyle ki, ayın sonunu nasıl getireceğini düşünen ve sürekli borçlanarak ailesini geçindiren kişiler var. Tam da bu dönemlerde en çok dikkat çeken ve yoğun talep gören iş imkanlarından biri de evlerde yapılan işlerdir.

Evde yapılan işlerin en güzel özelliği, çalışamayan kişilere iş fırsatı sunmasıdır. Kazanılan ücreti göz ardı etmemek gerekir çünkü sık ve hızlı yapıldığı takdirde normal bir çalışan maaşına ulaşılacak kadar getirisi vardır. Ev hanımları, emekli olanlar, öğrenciler, çalıştığı halde ek gelire ihtiyacı olanlar evlere işveren firmalar ile irtibata geçebilir. Üstelik bunun için çok fazla yetenekli olmanıza da gerek yok. Evlere işveren yerler 2017’de nereleri? Evlere işveren firmalara nasıl ulaşabilirim?

Evde Yapılacak İşler 2017

Evlerde yapılabilecek işlerden bazıları aşağıda yer almaktadır:

 • Evde yemek / kurabiye / pasta yapımı: Organizatör şirketleri veya internetten taleplere ulaşabilirsiniz. Ayrıca, kendi sitenizi oluşturarak da satış yapmanız mümkün.
 • Evde yazı yazma işi: En karlı, en rahat ve en zevkli işler arasında yazı yazma işi yer alır.
 • Evde mandal yapımı / paketleme: İnternet üzerinden firmalar irtibata geçebilirsiniz.
 • Evde kutu yapımı / sabun paketleme: Bu işlemlerin detayı ve firmalara yine internet üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Davetiye katlama / nikah şekeri yapma: Düğün organize eden firmalar bu işlemleri yapacak elemanlar arıyor.
 • Kalem yapımı
 • Tesbih dizme
 • Boncuk dizme
 • Katalog ile satış yapma

EN GÜZELİ YİNE YAZI YAZMA İŞİ

Yukarıda belirtilen işlemlerin ödemesi ücret başına yapılır. Belirli bir sayıya ulaşıldığında veya belirli bir tarihe gelindiğinde ödemeler toplu olarak yapılır. Örneğin; 100 tane nikah şekeri yapıldıktan sonra ödeme yapılır veya ayın başında ödeme toplu olarak yapılır gibi. İşlerin yapılması için gerekli olan tüm malzemeler ise, firma tarafından size teslim edilir. Yapılacak adet kadar malzeme evinize teslim edilir ve işlemler tamamlandıktan sonra evinizden teslim alınır. Evde iş yapmak bu kadar basit. Yapmanız gereken tek şey size uygun olan işi seçmek ve boş vakitlerinizi paraya dönüştürmek.

Ev hanımısınız ve evin işleri, çocuklar derken düzenli bir işe girmeniz pek de mümkün görünmüyor. Sizde aile bütçenize katkı sağlamak ister misiniz? En azından faturalarınızın ödenmesine destek olabilir, çocuklarınızın okul masraflarını karşılayabilir veya kendi kişisel ihtiyaçlarınız için ek gelir elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Evde yapılan işlerden birini yapabilirsiniz.

Evde yapılan işler denince akla gelen ilk fikirlerden tesbih dizme ve yazı yazma işidir. Evde tesbih dizme işi mi, yazı yazma işi mi daha iyi?

Evde Tesbih Dizme İşi

Tesbih dizme; yapımı oldukça kolay olduğu için en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Evde tesbih yapmak istiyorum ama nasıl olacak diye merak ediyorsanız size biraz bilgi verelim. Evde tesbih yapımı işi için internet üzerinden sunulan işleri takip etmeniz gerekir. İkamet ettiğiniz yere en yakın firma ile irtibata geçebilirsiniz. Tesbih başına ödenecek tutar sizin için de uygun ise geriye sadece tesbihin yapımı kalıyor. Ancak bu iş için çok yüksek bir getiri umut etmeyin. Gerekli olan malzemeler ( ip, yapım için gerekli boncuk veya taş ) firma tarafından size teslim edilecek ve modelinin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi verilecektir. Sonrasında talep edildiği şekilde tesbih dizimi yapılarak firmaya teslim edilir. Ödemeler ise, firma ile anlaşıldığı şekilde yapılır. Genelde size yapılması için teslim edilen adet tamamlandıktan sonra ödeme de yapılır.

Evde yapılan işlerden bir diğeri de yazı yazma işlemidir. Eğer seri şekilde klavye kullanabiliyorsanız ve biraz da yazım konusunda yeteneğiniz var ise bu iş tam size göre. Kısa zamanda yüksek tutarlar kazanmanız mümkün. Evde yapılacak işlemler arasında en çok kazanç getiren işlerin başında yazı yazma işlemi gelir. Eğer sizde kendinize yazı yazma konusunda güveniyor iseniz, internet üzerinden ilgili kişiler ile irtibata geçebilirsiniz. Yazı yazma işi nasıl yapılır diye merak edenler var ise biraz bilgi verelim. Makale yazabilirsiniz, bilgi girişi yapabilirsiniz, bilgileri temize çekebilirsiniz. Hangi yöntem ile yazı yazmak isterseniz o konu başlığı ile internette araştırma yaparak ilgili kişiler ile irtibata geçebilirsiniz. Ücret yazı başına hesaplanır, ödemeler ise yine belirli bir sayıya ulaşıldığında gerçekleşir.

Kişisel yeteneklerinizi kazanç haline getirmek ister misiniz? Aile bütçenize katkı sağlayabilir veya zevk için bile bu işleri yapabilirsiniz. Ev hanımı olarak sürekli rutin bir hayat yaşamaktan sıkılmış olabilirsiniz. Hayatınıza hem renk katabilir hem de para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit aslında. Evde yapılabilecek olan işlerden size en uygun olanını seçebilir ve evinizde rahatlıkla bu işi yapabilirsiniz. Hem de sizin tercih ettiğiniz günlük zaman diliminde. İster gündüz ister gece…

Evde Örgü İşi Yapımı

Örgü örmeyi sever misiniz? Bayanların çoğu boş vakitlerini örgü örerek geçirir. Bu durumu bir kazanç kapısı haline getirebilirsiniz. Nasıl mı? Atkı, bere, eldiven, yazma, oya, dantel, süveter, kazak, hırka aklınıza örgü konusunda ne gelirse. Hatta son dönemlerde örgü sepetler ve örgü süs eşyaları da oldukça ilgi görmeye başladı. Örmek istediğiniz her ne ise, bunların satışını gerçekleştirmeniz mümkün. Satışı nereye yapacağım diye düşünüyorsanız size birkaç örnek verelim.

Evlere Örgü İşi Veren Yerler

İnternet üzerinden örgü işleri hakkında araştırma yapabilirsiniz. Örgülerin toptan satış yerlerinde küçük çaplı bir araştırma yapabilirsiniz veya kendi yaptığınız örgüleri bir katalog haline getirerek pazarlayabilirsiniz. Ne tür örgü yaptığınız da bu durumda önemli tabi ki. Ördüğünüz parça adedine göre fiyat konusunda anlaşma yaparsınız. El emeği göz nuru olan bu örgüler için verilen para çok da tatmin edici olmayacaktır. Eğer örgü örmekten hoşlanan biri iseniz, bu işi deneyebilirsiniz. Boş vakitlerinizi para kazanarak tamamlayabilirsiniz.

Yazı yazmak daha karlı daha avantajlı

Yazı yazmaktan hoşlanır mısınız? Yazım yeteneğim kuvvetli üstelik bu konuda hızlıyım diyorsanız yazı yazma işi tam size göre demektir. Yazı yazma işi nedir? Yazı yazma işini nerelerden bulabilirim? Yazı yazma işi; özgün düşünceleriniz ile size verilen konu başlığına uygun makale yazmaktır. Yazdığınız yazı başına ücret alırsınız. Eğer bu konuda hızlı ve dikkatli olursanız çok iyi para kazanmanız mümkün. Evde örgü örme işi mi, yazı yazma işi mi? Kesinlikle yazı yazma işini tavsiye ederiz. Örgü örmek için harcadığınız zamana karşılık verilen ücret gerçekten yetersiz kalıyor. Ancak yazı yazma işinde emeğinizin karşılığını alıyorsunuz.

Evden katalog ile ürün satışı nasıl yapılır? Detayları nelerdir? Yazı yazma işi ne demektir? Evden katalogla ürün satışı yapmak mı, yazı yazma işi mi daha iyi? Evden iş yapmak istiyorum ancak bana hangi işin uygun olduğunu bilmiyorum diyorsanız yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Özellikle bayan kozmetik ve iç giyim ürünleri ile ilgili ürün satışı, kataloglar ile yapılıyor. Çalışmayan ev hanımları, çalışan ancak ek işe ihtiyacı olanlar, emekli olanlar, öğrenci olanlar katalog ürün satışı ile para kazanmaya çalışıyor. Katalog ile ürün satışı nasıl yapılır? Dilerseniz bir örnek üzerinden gidelim. Kozmetik firmasına ait katalog ürünlerinin satışını yapmak istiyorsunuz. Büyük firmalar ile çalışmanız her zaman daha güvenilir olur.

Evden Katalogla Ürün Satışı

Çalışmak istediğiniz firmayı tercih ettikten sonra web sitesi aracılığı ile satış yapmak istediğinizi iletmeniz gerekir. Sonrasında yapılan görüşme sonucu ürünler ve satış katalogları size ulaştırılır. Size gelen ürünler satış fiyatı üzerinden ulaşır. Katalog fiyatı üzerinden satış yaparsınız ve yaptığınız satıştan kar elde edersiniz. Hatta bazı firmalar satış konusunda sizin kendi takımınızı oluşturmanıza fırsat verir ve her kazandırdığınız yeni satış elemanı için ek bir ücret alırsınız.

Katalogla Satış Yaparak Para Kazanma

Bazı firmalar ücretleri doğrudan hesaba yatırırken, bazı küçük firmalar da elden ödeme yapabilirler. Bu hangi firma ile çalıştığınıza göre değişir. Katalog işlemleri ilk bakışta çok rahat bir kazanç kaynağı olarak düşünülür. Ancak satış yapabileceğiniz çevre günden güne azalır. Her zaman aynı kişilere satış yapamayacağınıza göre dışarıya yönelmeniz ve farklı müşteriler bulmak için çaba sarf etmeniz gerekir. Aksi takdirde gelir sağlamanız çok zor olacaktır.

Yazı yazma işi ise, aksine evinizden dilediğiniz her saatte yapabileceğiniz rahat bir iştir. Bilgisayarınızın başında çayınızı veya kahvenizi alıp sakin bir ortam oluşturup yazılarınızı yazabilirsiniz. İnternette, evde yazı yazmak için eleman arayan kişiler ile irtibata geçebilirsiniz. Yazıların konularını ve koşullarını size bildirirler ve sizde yazınızı tamamladıkça para kazınırsınız. Hem rahat, hem kazançlı para kazanmanın en kolay yolu yazı yazma işidir.

Özellikle ev hanımları tarafından büyük ilgi gören evde yapılan işler, bütçeye katkı sağlayan ve bazı işlerde tahmin edildiğinden büyük getirileri olan işler arasında yerini alıyor. Ev hanımları; gün içerisinde yeteri kadar yoğun oluyorlar aslında. Hem ev işleri hem çocuklar derken normal bir işin mesai saatlerine ayak uyduramıyorlar. Bu nedenle, gün içerisinde kendi belirledikleri saatlerde evlerinde rahatlıkla yapabilecekleri işleri tercih etmek çok daha mantıklı geliyor. Hem günlük yapılması gereken işlerini ertelemeden yapabiliyorlar, hem de aile bütçelerine katkı sağlayabiliyorlar.

Evde Mandal İşi Yapımı

Evde yapılan işlerden biri olan mandal montaj işi ve yazı yazma işi en sık tercih edilen işler arasında yer alıyor. Evde mandal montajı işini yapan kişilere, ihtiyacı olan malzemeler anlaştıkları firma tarafından ulaştırılıyor. Mandal çeşitleri birbirinden farklı olabiliyor. Ahşap mandal, renkli plastik mandal, şekilli mandallar gibi. Bunlardan hangisinin yapılacağına firma karar veriyor ve yapılacak adede göre malzemeleri yapacak olan kişiye gönderiyor.

Evde Mandal Montajı Nasıl Yapılır?

Mandal yapımı konusunda size önceden bir bilgi verilmiş olmalı. Eğer verilmedi ise, internetten bu konu ile ilgili kısa videoları izlemeniz yeterli olacaktır. Yapımı kolay olduğu için zorlanacağınızı düşünmüyoruz. İnternet üzerinden veya plastik ürünlerinin toptan satışını yapan firmalar aracılığı ile bu işe ulaşmanız mümkün. Firma ile adet bazında anlaşma yapılır ancak ödemeleriniz belirli bir adede ulaştıktan sonra gerçekleşir.

Evlere Mandal İşi Veren Firmalar

Örneğin; 1000 adet mandal yapımı tamamlandıktan sonra toplu ödeme yapılması gibi. Size 1000 adet mandal için gerekli malzemeler ulaştırılır ve siz montajını tamamladıktan sonra firmaya haber verirsiniz gelip alırlar. Ödemeniz de teslimat esnasında yapılır.

Evde yazı yazma işine ise yine internet üzerinden araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Yazı yazma işi iki şekilde olur. Makale yazarlığı ve yazıyı temize çekme. Evde mandal montajı işi mi, yazı yazma işi mi? Evde iş yapmak isteyenler için merak konusu olan bu sorunun yanıtı bize göre yazı yazma işidir. Diğer evde yapılan işler sürekli aynı işlem yapıldığı için belirli bir süre sonra sıkıcı hale gelir. Yazı yazma işi ise, sürekli değişkenlik gösterir ve bu nedenle hem eğlenceli hem de karlı bir iştir.

Uzun süre evde boş kalmak çok sıkıcı öyle değil mi? Ama normal çalışma ortamına ayak uyduramıyorsunuz çünkü farklı sorumluluklarınız var. Ya da çalışıyorsunuz ancak kazancınız size yetmiyor. Öğrencisiniz ve giderlerinizi kendiniz karşılamak istiyorsunuz, ailenize yük olmak istemiyorsunuz. Evden iş yapmak isteyenler, ek paraya ihtiyacı olanlar, aile bütçesine katkı sağlamak isteyenler… Yazımız sizin için!

Okumaya devam

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte birçok iş avantajına ulaşmak daha kolay bir hal aldı. Örneğin, son dönemlerde birçok kişinin yoğun talep gösterdiği evde yapılabilecek işlere ulaşmak internet sayesinde çok kolay oldu. Öğrenci, emekli, ev hanımı, vs. ek gelire ihtiyacı olan herkes evde yapılacak işlerden kendine uygun olanını seçerek para kazanabilir. Evde yapabilecek işlerden en çok talep görenler hangisi? Evde kalem ve davetiye işleri nasıl yapılır? Evde kalem yapma ve davetiye katlama işi mi, yazı yazma işi mi daha avantajlı? Okumaya devam

Yazitör Starter
Türkiye
34000 İstanbul (TR)

yazitor@gmail.com

Yazı Yazarak Para Kazanın